Stylizacja i pielęgnacja kręconych włosów.

 

 

 

Masz burzę loków i marzysz o wspaniałej objętości? Aby osiągnąć taki efekt, trzeba się nieco postarać, być może z tymi poradami będzie to łatwiejsze.

Po pierwsze:  Należy myć włosy szamponami, przeznaczonymi dla kręconych włosów. Unikać szamponów z SLS, lepsze będą te z ziołowymi składnikami. Wynika to z tego, że kręcone włosy są bardzo wrażliwe i nie powinno się używać zbyt mocnych kosmetyków do ich pielęgnacji.

Po drugie: Należy używać lekkich odżywek i nawilżać. Kręcone włosy mają to do siebie,że posiadają taką strukturę,którą bardzo łatwo przesuszyć. Należy pamiętać o nawilżaniu końcówek. Możesz do tego użyć olejków na bazie tsubaki, arganu lub sposobem domowym  wymieszać oleje: lniany z kropelką eterycznego, co spotęguje efekt.

Po trzecie: Należy podczas zmywania odżywki użyć letniej wody,jest to rozwiązanie ponieważ prowadzi do domknięcia łusek włosa. Kręcone włosy mają tendencję do tego, by być wysuszone i niemiłe w dotyku a dzięki domknięciu łusek będą gładsze i są bardziej lśniące.

Po czwarte: Pozwól włosom wyschnąć naturalnie, chyba, że chcesz je szybciej wysuszyć to użyj suszarkę z dyfuzorem i chłodniejszym nawiewem. Dobrym rozwiązaniem jest też nałożenie kremu,balsamu lub żelu do loków i suszenie poprzez trzymanie głowy w dół.

Po piąte: Najlepiej rozczesywać włosy wtedy, kiedy są jeszcze mokre i w trakcie kiedy jest jeszcze na nich odżywka. Nie spowoduje to nadmiernego puszenia i łamania się włosów.

Po szóste: Aby uniknąć łamania i wyrywania loków, które są pod tym względem niezwykle delikatne kup grzebień, który ma szeroko rozstawione zęby.

Po siódme: Idealnym rozwiązaniem, by związać niesforne loki są  gumki materiałowe lub(sprężynki,spiralki). Inne spinki nie utrzymają włosów, jeśli masz zamiar uprawiać jogging, czy też trenujesz inny sport.

Po ósme: Jeżeli chcesz by włosy były szczególnie błyszczące, możesz je spryskać nabłyszczaczem, jest to preparat w delikatnej mgiełce. Mgiełki sprawdzają się znacznie lepiej do włosów kręconych niż żel, który może sklejać włosy.

Korzystaj z tych rad i pielęgnuj swoje kręcone włosy. Wystarczy kilka właściwych kosmetyków do kręconych włosów a osiągniesz oczekiwany efekt!

Zapraszamy do salonu fryzjerskiego AURA na Mokotowie.

 

 

 

Comments for this post are closed.